Bizim İçin

Vezire Salih Starova 1967 yılında Üsküp’te doğdu. Uzun yıllar ilgili olduğu sağlıklı beslenme alanında, Teknik bilimler ve Teknoloji Fakultesinde , Yüksek Lisans Beslenme bölümünde yüksek lisans eğitimi yaptı ve uzman Diyetisyen ünvanını kazandı. Yüksek lisans tezini ‘’Paskalya ve Ramazan Oruç Ayında Beslenme ve Beslenme Alışkanlıkları’’ üzerine yapmış olduğu tez araştırması sonucu bu internet sayfasını kurdu. Food Meridian internet sitesinde Ramazan ayında sağlıklı beslenme üzerine bir çok günlük menüler yer almaktadır

Vezire Starova dünyanin en tanınmış ünlü şeflerden biri olarak tanınan Jamie Oliver tarafından kurulan Yemek Devrimi (Food Revolution) Makedonya gönüllü büyükelçilerinden biridir. Yemek Devrimi (Food Revolution) kuruluşunun dünya çapında, sağlıklı beslenme ile ilgili halkı bilinçlerdirmek adına çok sayıda etkinlik organize etmektedir. 2015 yılında, kısa süre ikamet ettiği Etiyopya’da freelance diyetisyen olarak çalıştı.
Vezire, diyabet hastalığı olan insanlara doğru ve sağlıklı beslenmeyle ilgili, aktif olarak üyesi olduğu birkaç dernekte tavsiyeler vermektedir. Aynı zamanda kendisinin kurduğu ve tasarladığı, Makedonya’da yaşayan ve diyabet hastalığı olan insanlarla ilgili bilgi, haber ve tavsiyelerin yer aldığı https://forumdiabetesmk.com internet sitesinin de kurucusudur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*